The Witcher Blood Origin Geliyor!

Milyonlarca kişilik hayran kitlesi yaratan The Witcher serisi yepyeni bir yapımla ekranlara dönüyor.

Polonyalı yazar Andrej Sapkowski’nin 1993 yılında çıkardığı Son Dilek kitabıyla start alan efsane The Witcher evreni 8 kitap, 3 video oyunu ve 1 televizyon dizisinin ardından yeni bir spin-off diziyle sevenlerini buluşturuyor. Canavarları öldürmek için küçük yaşta yetiştirilmiş yetenekli katil Rivyalı Geralt’ın maceralarını anlatan evren 2007 yılında CD Projekt tarafından geliştirilen ilk video oyunuyla dünya çapında bir üne kavuştu.

Açık dünya aksiyon oyunlarının şahı olarak görülen The Witcher 3 Wild Hunt oyununun yakaladığı müthiş oyuncu kitlesini mutlu edebileceğini gören Netflix 2019 yılında hazırladığı dizinin ilk sezonunu başlatmıştı. Bu yapımda büyük ilgiyle karşılanmıştı ve sadece oyun dünyası değil 7 den 70 e uzanan bir izleyici kitlesi oluşturmuştu.

Bugün Netflix’in yaptığı açıklamayla The Witcher dizisinin yanı sıra bir spin-off yapımın çekileceği duyruldu. Yeni dizinin adı The Witcher Blood Origin olacak. Dizi Rivyalı Geralt’ın zamanın 1200 yıl öncesini aydınlatacak ve 6 bölümden oluşacak.

The Witcher Blood Origin’in ne zaman yayınlanacağı şu an belirsizliğini koruyor olsa da konu olarak ilk Witcher’ın hikayesine odaklanacağını biliyoruz. Ve bu bilgi bile heyecanla ellerimizi ovuşturmaya yetiyor.