Saros'un Saklı Cenneti: İtalyan Koyu

Saros’da nerede kalınır? Sorusu bayram tatili planlayanlar için oldukça güzel bir cevap olacak. İstanbul’a yakınlığıyla ve henüz el değmemiş koylarıyla bilinen Saros Körfezi Covid-19 nedeniyle ertelenen tatil planlarını tekrar düşündürebilir.

Edirne üzerinden gidilen Saros, Keşandan sonra yer alıyor. Erikli ve Mecidiye köyleri otel ve kamp imkânlarıyla yakın ve güzel bir tatil planı yapanlar için oldukça iyi bir seçenek. Erikli köyü, gelişmiş otelleri ve eğlence mekânlarıyla aslında saklı bir Bodrum gibi. Denizi dünya çapında bilinen Saros denizi Ege denizi olarak geçiyor. Eriklide otel dışında birçok kamp alanı ve kiralık evler mevcut. Ayrıca Trakya Müzik Festivali bu sahilde gerçekleşiyor.


Daha sakin daha doğayla iç içe olan Mecidiye köyü ise Erikliden 10 dakika uzaklıkta. Kamp alanları ve bungalov otelleriyle bu bölge oldukça popüler. Mecidiye el değmemiş koylara konum olarak daha yakın olmakla beraber her türlü ihtiyacınızıda bulabileceğiniz, sanki ilk kez denize giriyormuş hissi veren bir tatil cenneti. Trakya’nın bütün doğa harikalarıyla beraber, Ege ve Akdeniz’in bütün tatil olanaklarını da size sunuyor.


Mecidiye köyünün sonunda yer alan İtalyan koyuysa tam bir saklı cennet. Denizi dünyanın ilk 3ünde yer alıyor. Bungalov otelleriyle ve kamp alanlarıyla mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Türkiye’de her yerde tatil yaptım diyebilmek için özellikle kesinlikle önerilerin başında yer alması gereken bir yer. Koyun üst tarafında kalabileceğiniz çok güzel bir otel var. Kamp yapıyormuş hissini veren mütevazi bir yer. Taptaze Trakya lezzetlerini bulabileceğiniz, meditasyon yapabileceğiniz, hemde İstanbul'a yakın bir tatil önerisi arıyorsanız mutlaka bakmanızı öneririz. Koy koy gezebilmek adına arabayla gitmenizi öneririz. Çünkü görülecek çok saklı cennet var. Fiyat performans açısından memnun kalacağınıza şüphemiz yok.

Saros'da konaklayabileceğiniz bazı yerler;


Family Motel Restaurant


Köy kahvaltısı, doğası, lezzetli restaurantı, harika insanlarıyla ve İtalyan koyuna yakınlığıyla ilk sırayı hak ediyor. Özellikle otel ücretine dâhil köy kahvaltısını hiç unutamayacaksınız.


Natura Bungalows


Ege denizinin el değmemiş sularında rüya gibi bir tatil sizi bekliyor iddiasıyla yola çıkan işletme iddiasının hakkını veriyor.


Mecidiye Demircioğlu Camping


Tam doğanın, nehirin kenarında bir tatil hayal ediyorsanız kesinlikle görmenizi tavsiye ederiz.


İşçimen Otel


Hem otel imkânları hem de deniziyle harika bir seçenek olacaktır. Lezzetli restaurantı ve eğlenceli müzik ekibiyle gerçekten işlerinin hakkını veriyorlar.


Erikli Otel

Daha genç ve hareketli bir konseptle doğa ile lüks arasındaki tatili sunuyor.

Son olarak dalış yapmayı seviyorsanız mutlaka İbrice Limanını ziyaret edin. Pek çok dalış okuluyla tam bir dalış merkezi özelliğinde.