Kendini Sevmeden Uyanma!

Bugün uyandınız. Moralinizi bozuk hissediyor olabilirsiniz. Ama yataktan çıkmamak buna çözüm değil. Bir gayretle kendinizi yataktan atın. Güzel, derin bir nefes alın. Sevdiğiniz bir şarkıyı açın. Moraliniz bozukken yapılacakları derledik. Günün sonunda daha motive ve pozitif olacağınıza şüphemiz yok.


DIŞARI ÇIKIN, UZUN UZUN YÜRÜYÜN

Evinizin nerede olduğu önemli değil. Kulaklıklarınızı takıp hemen sevdiğini bir yere gidin. Veya uzun zamandır gitmek istediğiniz ama bir türlü gidemediğiniz o yere. Sokaklarda yürüyüp daha önce hiç dikkatinizi çekmemiş yerleri görün. Aslında ne kadar hızlı ve dikkatsiz yaşadığınızı fark edeceksiniz. Çevrenize bakın. Yeni şeyler keşfedin. Yeni şeyler keşfetmek için illa paranız olmasına gerek yok. Çantanıza kahvenizi atıp bir yerlerde dinlenebilir veya bir yerde kahvenizi içebilirsiniz. Kendi kendinizle vakit geçirmeyi keşfedin. İnanın bunun keyfini aldığınızda kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Veya sadece uzun yürüyüşlerle negatif enerjinizi üzerinizden atabilirsiniz.


HAYVANLARI, AĞAÇLARI GÖRÜN, SEVİN

Yürüyüşlerinizde önünüze gelen hayvanları sevebilir onların dünyasına girebilirsiniz. Ağaçları görüp, kuşları duyup kendinizi huzurla buluşturabilirsiniz. İnanın çok iyi hissedeceksiniz. Doğadan geldiğinizi, şehrin ortasında bile doğa kalıntısı gördüğünüzde ne kadar değişik bir farkındalık içerisinde olacağınızı anlayacaksınız. Hatırlayacaksınız.


YOK, BEN EVDEN ÇIKAMAM DİYORSANIZ

Şarkı söyleyin. Sevdiğiniz şarkıları sanki onu söyleyen kişiymiş gibi büyük bir keyifle söyleyebilirsiniz. Ya da yüksek sesle müzik dinleyin. Kulaklıklarınızı atın bir kenara. Bazen bir pencere kenarının bile ne kadar değerli olduğunu fark edin. Güzelliklerinizi fark edin. Elinizde olan şeyleri aslında ne kadar yok saydığımızı anlayın. Bir güneş ışığı bile anlamak isteyene yeter. Yeter ki mutlu olmayı isteyin.


BOYA YAPIN

Artık internetten boya siparişi verebilirsiniz. İlla çıkıp almanıza çokça para harcamanıza hiç gerek yk. Yeter ki isteyin. Kendinize güzel bir vakit ayırın. Nasıl boyadığınızın hiç önemi yok. Oldukça balarılı bir motivasyon kaynağı bir yerleri boyamak. Hem bulunduğunuz ortamın enerjisini değiştirmiş olursunuz. Hem de belki kendinize renk katarsınız. Bir taşla iki kuş!


MUTFAKTA VAKİT GEÇİREBİLİRSİNİZ

Her türlü malzemeyle yapabileceğiniz birçok yemek ve tatlı var. Bunun için de para harcamanıza gerek yok. Evinizde olan şeylerle veya ufak alışverişlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Belki bir dostunuzla da bu lezzeti paylaşabilirsiniz. Sizden mutlusu olmayacaktır.

Ne olursa olsun kendinizi sevin ve kendinize sarılın. Dünya zaten yaşanması maddi ve manevi faktörlerle çok zor bir yer. Ama büyüklerimizin de söylediği gibi zaman çabuk geçiyor ve her gecenin sonunda mutlaka ışığa kavuşuyorsunuz. Ne kadar kötü şeyler yaşasakta kendimizin ilacı kendi iç benliğimizde. Kendinize güvenin ve yataktan öyle kalkın. Güzel günlere…