Kalplerinizi Isıtacak İnsanlar!

En son güncellendiği tarih: 30 Tem 2020

Türkiye’de hayvan olmanın nasıl bir şey olabileceğini hiç düşündünüz mü? Hiç hayvan besliyor musunuz? Ya da kapınızın önüne bir kap su koydunuz mu? Sizinle Türkiye’de hayvan olmayı ve bu can dostlarımız için süper kahramanlık yapan insanları paylaşalım istedik.


Son günlerde karşılaştığımız hayvana şiddet olayları hepimizi derinden etkiledi. Olayların üst üste gelmesi, hayvan hakları yasalarının yetersiz olması aramızdaki bazı kahramanların yükünü daha da fazlalaştırıyor. Bu iş ne kadar kötü görünse de kalbinizi yumuşatacak size de ilham olacak birçok insan biliyoruz. Elbette ki bu kahramanlar sayısız ve hepsinin ismine yer ayırabilmemiz imkânsız. Ne kadar bilirseniz o kadar iyi.


Barınak Meleği

Elazığ’ da veterinerlik öğrencisi canım Türkan. Canla başla kendisini yaralı, hasta, yardıma muhtaç hayvanlara adamış bir melek o. Tedavilerinin ardından tüm canları sahiplendirmek içinde ayrı bir koşturmaca içine giriyor. Birçok canı yurt içi yurt dışı sahiplendirmelerle yeni aileleriyle buluşturan Türkan dünyayı bu güzel duyguların kurtaracağına olan inancımız arttırıyor. Elinin kolunun yetiştiği tüm sokak hayvanlarına yetişiyor. Aynı zamanda Elazığ’da köylerde besleme yapan diğer hayvan severlere de destek sağlıyor. Türkan’ ı çok seviyoruz. Sizde onun yaptığı güzel şeyleri takip edebilir, destek olabilirsiniz.

/ Instagram: barinak_melegi


PATİLİKÖY ANKARA

Volkan bey ve Canan hanımın Ankara’da insanüstü çabalarla bir orman arazisi üzerine kurduğu köpek barınak ve bakım merkezi. Yardıma muhtaç köpeklerin hepsine yok demeden koşturuyor gerektiğinde orada kalıyorlar. İstediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz ve bundan mutluluk duyacaklarından emin olduğumuz Patiliköy’ü mutlaka ziyaret edin deriz. Mama gönderebilir, ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz. Özellikle kış aylarında ısınma için çok fazla ihtiyaç oluyor. Canla başla çalışan bu güzel insanları tanımanızı çok isteriz.

Twitter: volkankoc0681


ANGELS FARM SANCTUARY TR

İzmir’de Sibel hanımın öncülüğünde kurulan Türkiye’nin ilk ve tek kurtarılmış çiftlik hayvanlarının barınağı burası. Sadece çiftlik hayvanları değil, ulaşabildikleri bütün canlara destek olan çiftliğin hala yeteri kadar destek gördüğünü düşünmüyoruz. Birçok zor durumdaki at, eşşek, deve gibi birçok hayvana, kesimden kurtarılmış canlara ev sahipliği yapıyor. Sibel Hanım ve ekibi kendi canlarını ortaya koyuyorlar adeta. Şimdilerde çiftlikte aktif olan vegan kafelerini mutlaka ziyaret edip, ihtiyaçlarını sorup destek olun isteriz. Teşekkürler çiftlik ailesi.

Instagram: angelsfarmsanctuary


MEHMET ALİ TURĞUT

Mardin Ömerli Şafak Mahallesi Muhtarı ağabeyimiz bütün mahallenin sevgilisi olmuş. Sadece hayvanlara değil, ihtiyaç sahibi çocuklara güzel kızıyla birlikte destek oluyor. Kedilerin babası olan Mehmet Ali ağabeyimiz kendi hayatını onlara adamış. Kızına da bu sevgiyi aşılayan Mehmet Ali ağabey imkânsızlıklar içinde güzellikler yaratıyor. Onu da mutlaka takip etmenizi, güzel kalbiyle tanışmanızı dileriz. Teşekkürler Mehmet Ali ağabey. İyi ki varsın. Mama desteğinizi esirgemeyiniz.

Instagram : 47turgut


YEŞİLOVA SALDA CANLARI

Dünyalar iyisi Mesut bey’in bakıma, yardıma muhtaç sokak hayvanlarına tek tek yardım ettiği, İnstagram’da sıkça karşınıza çıkan oluşum. Mesut bey bütün canlara tek tek el uzatıp tedavilerini karşılıyor. Oda pek çok maddi sıkıntısına rağmen asla vazgeçmiyor. Çok şirin ürünlerinden alarak onlara destek olabilir, mama gönderebilirsiniz. İyi ki varsınız. Hayvanlarla hep böyle güzel konuşun.

Instagram:yesilovasaldacanlari


Bu yazımızda yer verdiğimiz güzel insanların hepsini çok seviyoruz. Verdikleri emeklerin karşılığı, pek çok canın mutluluğu onlara yetiyor. Sizde bu kez böyle yerlere destek olabilirsiniz.