Kaş Tatili Planlarınıza Mutlaka Eklemeniz Gereken Aktiviteler

Huzurun ve sakinliğin adresi olan Kaş'ta Kaputaş Plajı, İnce boğaz, Küçük Çakıl Plajı en sık ziyaret edilen yerlerden şüphesiz. Ama bu popüler yerlere ek olarak tatilden daha dönmeden Kaş'a geri dönme planları yapacağınız Kaş'ta neler yapılır? listesini sizler için derledik.


Kaş yolunda yeni koylar keşfedin

Kaş ve çevresinde 35'ten fazla büyüklü küçüklü koy bulunuyor ve hepsi de birbirinden güzel. Eğer Kaş'a özel aracınızla gittiyseniz Finike - Kaş arasındaki koyları keşfedip denize girmeden kesinlikle dönmeyin. Bu yoldaki koyları keşfetmek için bir gününüzü ayırırsanız o gün tatilinizin en güzel günlerinden biri olacaktır.


Kaş Meydanında kaybolun

Kaş'a vardığınızda mutlaka gideceğiniz yerlerden biri Kaş Meydanı ve orada en çok dikkat çeken yer tarihi evlerin ve onları saran begonvillerin süslediği Uzun Çarşı. Kaş'ta geçirdiğiniz gecelerden birini mutlaka Uzun Çarşı'ya ayırmalısınız.


Kaş'ta ocakbaşı restaurantları tercih edin


Kaş'ın neredeyse her restaurantı güzel ama Kaş denizlerinde avlanma yeterli olmadığından bu bölgede akşam yemeği tercihinizin balık olmasına gerek yok. Onun yerine Ocakbaşı restaurantları tercih edebilirsiniz.


Daha güzel bir yerde dalış yapma imkanınız yok

Kaş'a gelenlerin çoğunun sebebi dalış. Türkiye'nin ekosistemi bozulmamış nadir yerlerinden biri olan Kaş'ta caretta caretta görme ihtimaliniz bile oldukça yüksek! Bölgede deneyimli deneyimsiz herkesin dalış yapabilmesi için imkanlar mevcut.


Kekova tekne turuna katılın

Kaş'a geldiniz ve bir gününüzü bu tura ayırmadıysanız Kaş tatili yapmış sayılmazsınız. Kekova tekne turuna katılarak batık şehirleri görmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Toplam 6 farklı koyda duraklayan tur Kaş'ta geçirdiğiniz en güzel günlerden biri olacaktır.


Saklıkent Kanyonu'nu mutlaka görmelisiniz


Kaş'ın kavurucu sıcaklarında bir gününüzü bu serin kanyona ayırmanız unutulmaz bir gün yaşamanıza sebep olacaktır. Dağlardan akan çay ve suyun araziyi aşındırmasıyla oluşan kanyonun doğal güzelliği sizi büyüleyecek. Dilerseniz özel aracınızla Kaş'tan 1 saatte ulaşabilir, dilerseniz bölgeye yapılan özel turlara katılabilirsiniz.


Likya Yolu'nda yürüyün


Bu öneriyi herkese tavsiye edemiyoruz çünkü dünyanın en güzel uzun yürüyüş parkurlarından biri olan Likya Yolu'nun uzunluğu tam 535 kilometre. Fethiye'den başlayıp Antalya'ya kadar uzanıyor. Ancak tabii ki bütün bu yolu yürümeniz için neredeyse 1 aya ihtiyacınız var. Bizim önerimiz Likya Yolu'nun Kaş'tan geçen duraklarına uğramak için yaklaşık 2-3 saat yürümeniz, Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajlarına uğramanız. Yanınızda su bulundurmayı unutmayın!