İstanbul'da Gidilebilecek En Güzel Kamp Alanları

Pandemi sürecinin ilk aylarında hepimiz evlere kapandık. Havaların ısınmasıyla birlikte herkes tatil planlarını yapmaya başladı fakat tabii ki Korona virüs salgınıyla birlikte bu yıl şüphesiz herkesin tatil alışkanlıkları değişti. Uzak yerlere gidemiyoruz, İstanbul’dan çıkamıyoruz… En azından hafta sonları biraz nefes alabilmeniz için İstanbul’da gidebileceğiniz kamp alanlarını sizin için derledik.. İşte İstanbul yakınlarında hafta sonunu geçirebileceğiniz kamp alanları…


Doğada Yaşam Okulu


Kilyos'ta bulunan kamp alanı yaz aylarında Istanbullular tarafından sıkça tercih ediliyor. Kamp alanının içerisinde çadırınızı kurabileceğiniz alana ek olarak karavan parkı, plaj, Survivor parkuruda bulunuyor. Çalışanlarının oldukça ilgili olduğu kamp alanının kişi başı günlük konaklama ücreti ise 50 TL.

Kamp alanında tuvalet ve duş mevcut. Duşta sıcak su imkanıda var. Eğer yanınızda mutfak malzemesi götürüyorsanız temizliğini yapabileceğiniz bir bulaşıkhaneleri var. Kendi mutfak malzemelerinizi götürmek istemezseniz de Doğada Yaşam Okulunda yemek ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilecek bir kafeteryada bulunuyor.

Ancak kamp malzemelerinizi kendiniz yanınızda götürmeniz gerekiyor çünkü pandemi dolayısıyla kiralama hizmetlerine geçici süreyle ara vermişler.

Doğada Yaşam Okulu'na ulaşım ise çok kolay. Hacıosman metro istasyonu çıkışından 151 nolu Kilyos-Demirciköy otobüsüne binerek kamp alanına kolayca ulaşabilirsiniz.


https://www.dogadayasam.com.tr


Seferoğulları Camping Kamp Alanı


Ağva'nın Kurfallı Köyünde bulunan kamp alanı orman içerisinde bulunuyor ve kendine ait bir plajı mevcut. Seferoğulları Camping'in içerisinde kamp alanı, mesire alanı plaj ve bungalovda konaklama imkanları bulunuyor. Kampta konaklama ücreti ise günlük kişi başı 35 TL.

Kampa girişlerle ilgili önemli bir unsur ise dam uygulaması olması. Kamp alanına tek kadın olarak giriş yapılabiliyor ancak tek erkek olarak konaklamak yasak.

Alanda sıcak su olan duş ve tuvalet imkanı var. Kullanabileceğiniz ortak mutfak alanı ve yiyeceklerinizi saklamanız için buzdolabı imkanıda bulunuyor. Ayrıca yeme-içme ihtiyaçlarınız için bir kafeteryalarıda var.

Kamp alanına Üsküdar'dan 139A Şile-Ağva otobüsüyle rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ağva merkez-kamp alanı arası yürüme mesafesi ise sadece 20 dakika sürüyor.


http://www.seferogullaricamping.com


Hacılı Şelalesi Kamp Alanı


Yine Ağva'da bulunan Hacılı Şelalesi bölgesi ücretsiz kamp yapabileceğiniz bir doğa harikası. Ancak kamp alanı işletmesi olmadığı için ve ücretsiz konaklanabildiği için bölgede tuvalet, duş ve mutfak hizmetleri maalesef yok.

Hacılı Şelalesi bölgesine yakın yürüme mesafesinde herhangi bir market yok bu sebeple su ve yiyecek ihtiyacınızı önceden merkezde temin ederek kamp alanına ulaşmanız faydalı olacaktır. Ancak yinede doğayla iç içe bir hafta sonu geçirip şehrin keşmekeşinden uzaklaşıp biraz nefes almak için harika bir yer.


Sahil Kamp İstanbul


Sahil Kamp İstanbul Kamp Alanı belkide İstanbul'daki en gelişmiş kamp alanı diyebiliriz. Şile'de bulunan kamp alanında villalar, bungalovlar, market ve kafeterya bulunuyor. Bu sebeple kamp alanına bir kere girdikten sonra bir daha çıkmak için hiçbir sebebiniz yok. Kamp alanında konaklama fiyatı günlük bir kişi için 50 TL. Bu fiyata kahvaltı dahil.

Sahil Kamp Alanında sıcak su, duş, tuvalet ve mutfak alanıda mevcut. Ateş yakmak istersenizde bunun için ortak bir alan bulunuyor. Ayrıca kamp alanında havuz bulunuyor. Havuzun günlük ücreti ise 40 TL.

Kampçılıkta yeniyseniz ve hafta sonu şehirden uzaklaşıp hiçbir şey düşünmeden tatil yapmak istiyorsanız bu kamp alanı tam size göre.


https://www.sahilkampistanbul.com


Sizin için İstanbul'da en çok tercih edilen ve Korona virüs salgını sürecinde şehirden biraz uzaklaşıp rahat bir nefes alabileceğiniz bazı kamp alanlarını derledik.