#ChallangeAccepted Akımı Tüm Dünyaya Yayıldı!

Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesinin ardından farkındalık yaratmak amacıyla kadınların sosyal medyada siyah beyaz fotoğraflarını paylaştığı #ChallangeAccepted akımı Türkiye sınırlarını aştı ve tüm dünyaya yayıldı. Hollywood yıldızlarından akıma destek geldi.


Kadınları korumak amacıyla 2011 yılında imzalanan İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasını protesto edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Nicole Kidman, Jessica Biel, Christina Augilera, Victoria Beckham, Jennifer Aniston akıma katılan Hollywood yıldızlarından sadece bazıları. İşte yabancı ünlülerin #ChallengeAccepted akımını desteklediği Instagram gönderileri…


Ünlü oyuncu Kate Hudson “Bana güçlendirici notlar yollayan ve bu destekleyici kadınlar furyasına katılıp katılmayacağımı soran sevgili kız arkadaşlarıma #ChallengeAcceptedşeklinde bir açıklamayla akıma destek verdi.


Ünlü oyuncu Nicole Kidman akıma desteğini, “Cömert, sıcak ve çok zeki kadınlar tarafından sevildim ve yönlendirildim. Size sanatım ve hayatım boyunca elimden gelen her şeyi sunmaya devam edebilir miyim #WomenSupportingWomen sözleriyle yaptı.Jessica Biel ise “Bu olayın ne ile ilgili olduğunu öğrenmem ve anlamam 1 saniye sürdü. Basitçe söylemek gerekirse, bu kadınların kadınları desteklemesi için küresel bir hatırlatmadır. Özellikle burada ve dünyada sesini duyuramayan kadınlar için, Türkiye’deki kadınlar sizinleyiz ve sizi duyuyoruz. Ve ABD’deki kadınlar, bu da birbirimizi korumak için seslerimizi kullanmamız gerketiğini hatırlatmakta.” dedi.Ünlü şarkıcı Christina Augilera ise Türkiye’deki kadına şiddet konusunun üzerinde durarak #İstanbulSözleşmesiYaşatır hashtagini kullandı. Aguilera, “Bu akımın kökenini öğrendikten sonra, birlikte duralım ve her yerde kadınlara yönelik şiddete son verelim” dedi.Victoria Beckham da fotoğrafının altına, “Kadınları güçlendirmek her zaman Victoria Bekcham’ın kalbinde olmuştur” notunu düştü.Son günlerde maske takmak ve oy vermek konularında yarattığı farkındalıkla adından bahsettiren Jennifer Aniston, kadına şiddet konusuna da kayıtsız kalmayarak siyah beyaz fotoğrafını, “Dürüst olmak gerekirse, #ChallengeAccepted adlı şeyi tam anladığımı söyleyemem. Ama kadınları desteklemek için iyi bir nedeni sevmez ki?” notunu yazdı.Alyson Hannigan ise sadece #ChallengeAccepted etiketini kullanarak akıma destek verdi.