Beşiktaş'ta Ders Çalışabileceğiniz Mekanlar

İster öğrenci olun, ister freelancer, işiniz ne olursa olsun bazen ofis veya ev ortamında çalışırken verimli hissedemeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda mekan değişikliği yapmak herkese iyi gelecektir. Bizde sizin için hem veriminizi ve motivasyonuzu arttıracak hem de lezzetli kahveleriyle içinizi ısıtacak Beşiktaş bölgesinde bulunan kafeleri derledik. İşte ders kitaplarınızı ve bilgisayarınızı kaptığınız gibi gidip çalışabileceğiniz 5 kafe;

Parodia Coffee House & Bistro

Sade ve ferah dekorasyonuyla gider gitmez rahat edeceğinizi hissettiren Parodia Coffee Beşiktaş Ihlamurdere Caddesinin sonlarına doğru, Beşiktaş’ın daha sakin denilebilecek kısmında bulunuyor. Masaları rahatça çalışabileceğiniz şekilde geniş ve kahveleri çok lezzetli! Ayrıca karnınız acıkırsa mekan değiştirmenize gerek yok çünkü çok lezzetli aperatiflerin, tostların ve salatalarında bulunduğu bir menüleri var. Öğlen saatlerinde oldukça sessiz, genel olarak gürültülü bir kafe değil ve akşam saatlerinde bile rahatlıkla çalışabileceğiniz kadar sakin oluyor.

Molecule Roastery & Design Company

Akaretler’de bulunan ve tasarımıyla oldukça dikkat çeken Molecule hem çok merkezi hem de gündüz saatlerinde neredeyse kimse olmuyor. Kapalı kısmında günün her saati rahatlıkla çalışabilirsiniz ancak açık alanda oturmayı tercih ediyorsanız saat 17.00’dan sonra biraz kalabalıklaşıyor. Ayrıca ders çalışırken kendilerinin yaptığı lezzetli tatlılardan tatmayı unutmayın.

Coffee Co. NY

Yine Ihlamurdere Caddesinin sonlarına doğru Beşiktaş’ın sakin kısmında yer alan Coffee Co. NY’un iç mekanı ve arka bahçesi ders çalışmak için oldukça tercih edilen bir mekan. Zaten günün her saati bilgisayarları veya ders kitaplarıyla çalışan kişiler görebilirsiniz.

Sobremesa Coffee

Akaretler’in ilerisinde, Şair Nedim Caddesinde bulunan Sobremesa’nın iç mekan tasarımı tam çalışmaya yönelik, motivasyonunuzu ve veriminizi arttıracak şekilde yapılmış. Çalışmaya ara vermek istediğinizde ise içeride bulunan büyük kitaplıktaki kitapları karıştırabilirsiniz.

Latife Türk Kahvecisi

Beşiktaş’ın merkezinde ve kahveleri şüphesiz çok lezzetli olan bu mekanın önünden geçtiğinizde ‘Burada nasıl çalışabilirim?’ diyebilirsiniz ancak Latife’nin üst katına bir çıkın bakın deriz. Rahat koltukları ve oturma düzeniyle saatlerce verimli çalışabileceğiniz bir mekan.