Bıçaklayarak Yaraladığı Köpeği Serbest Kaldıktan Sonra Öldürdü

En son güncellendiği tarih: 23 Tem 2020

Hatay’da dün gece yarısı bir evin bahçesindeki köpeği bıçakladığı için gözaltına alınan S.A. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılan zanlı gece köpeğin bulunduğu eve giderek hayvanı öldürdü.


Olay Hatay Samandağ’da meydana geldi. Randa ailesinin evlerinin bahçesinde beslediği Golden Retriever cinsi Goldi bir önceki gece 01.30 sıralarında alkollü olduğu söylenen S.A. tarafından bıçaklandı. Köpeğin sesini duyup dışarı çıkan Randa, Goldi’yi yaralı halde buldu ve saldırganı o esnada yakaladı. İkilinin arasında çıkan arbede sırasında olay yerine jandarma ekipleri gelerek S.A’yı gözaltına aldı.


S.A. ifadesinde Goldi’yi yoldan geçerken rastgele gördüğünü ve bıçakladığını belirtmesinin ardından serbest bırakıldı. Serbest kalır kalmaz Goldi’nin bulunduğu eve gidip Goldi’yi ikinci kez bıçakladı. Sabah Goldi’yi kanlar içinde bulan Randa ailesi hemen Hatay Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına gitti ve Goldi Veteriner Hekim tarafından ameliyata alındı. Ancak Goldi aldığı bıçak darbelerinin akciğerine verdiği hasar sebebiyle hayatını kaybetti.Metin Randa olayın ardından Goldi ve S.A. hakkında yaptığı açıklamada “Mahalleli tarafından sevilen bir köpekti. Köpeğimize saldıran şahıs mahalledeki diğer köpekleri de öldüreceği yönünde tehtidler savurmuştu. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz.” dedi. Randa ailesi S.A.’dan şikayetçi oldu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.