Assassin's Creed Valhalla Yolda!

Yılların eskitemediği efsane oyunlara imza atan Ubisoft firması tüm oyun severlerin heyecanla takip ettiği Assassin’s Creed serisine yepyeni bir macerayla devam ediyor. 2020 yılının Kasım ayında yayınlanacağı belirtilen oyun Assasin’s Creed Valhalla adıyla oyuncuyla buluşacak.Son dönemlerinde çıkardığı Antik Mısır ve Antik Yunan hikayelerine değinen yapımlarında, oynanış şekilleriyle özünü kaybettiği iddaasında bulunan oyun severlerin sözlerine pekte kulak asmadığını gösteren Ubisoft, yeni oyunun 800 lü yıllardaki Viking dönemi hikayelerine eğileceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda oyunun temasının ardından 30 dakikalık oynanış videosunu da bizlerle buluşturdu. Videonun linkini haberin sonunda bulabilirsiniz.


Bu videodan ve yapılan açıklamalardan yola çıkarak yeni oyunda nelerle karşılaşacağımızı görelim.


Öncelikle Assassin’s Creed Valhalla’ da önceki oyunda olduğu gibi erkek veya kadın karakter kullanma hakkı bize sunuluyor. Savaşçımız cinsiyeti farketmeden Evior adını alacak. Karakterin yetenek ağacını geliştirmek ve hangi savaş şekline yoğunlaşacağını belirlemek bize kalmış durumda. Ayrıca farklı kıyafetler ve dövmelerle Evior’u özelleştirebileceğiz. Savaş hikayeleriyle ve yeni yolculuklara çıkma hayalleriyle büyüyen Evior bize İngiltere akınlarında yoldaşlık edecek. Klanıyla beraber yaşadığı Norveç topraklarından yetersiz kaynaklar ve siyasi anlaşmazlıklar yüzünden sürülen karakterimizin yeni evini bulmak için gittiği İngiltere topraklarında karşılaşacağı Saxon direnişi bizim ana hikayemizi oluşturacak. Haritamız muhtemelen Assassin’s Creed Odyssey de ki kadar büyük olmayacak ancak yine bir savaş gemisi sahibi olacağız ve uçsuz bucaksız denizlerde korku salacağız. Verdiğimiz kararlar klanımızın ve düşmanlarımızın kaderini belirleyecek. Bu yolculukta her Assassin’s Creed oyununda olduğu gibi tarihi karakterler bize eşlik edecek.

Sistem gereksinimleri henüz açıklanmadığı için bu konuda bilgi veremiyoruz ancak yeterli oyun kalitesine sahip olabilmek için önceki oyunun sistem gereksinimleri bize ipucu verebilir.

Assassin’s Creed Valhalla 30 dakikalık oynanış videosu